Чорне дзеркало

Вперше Bereznitsky Art Foundation представляє унікальний проект Юрія Сивирина «Чорне дзеркало» - ретроспективу робіт, створених за останні 5 років.

Значимість Юрія Сивирина для сучасної української арт сцени важко переоцінити. Художник реалізував безліч персональних проектів і брав участь у групових, які були представлені в знакових виставкових просторах. Резонансні виставки пройшли у виставкових залах Національного музею «Київська картинна галерея» на Терещенківській, в Музеї сучасного мистецтва Одеси, Bereznitsky Private Space та ін. Брав участь в основному та паралельному проектах Kyiv Art Week, в проекті Burn Babylon (ГогольFest) і в проекті «Медіазалежність» (Український дім), де також були представлені твори таких впливових українських постмодерністів, як Арсен Савадов, Олександр Гнилицький та інших. Роботи художника знаходяться у відомих приватних колекціях України, в колекції Фонду «Ізоляція», належать членам Клубу колекціонерів сучасного мистецтва України, а також - в колекціях низки музеїв України та в приватних західних зібраннях.


Юрій Сивирин - яскравий представник "постмедійной" лінії в живописі, такого собі "живописного монтажу" неіснуючого... Художник знаходить свої образи не в реальності, а в архівах медійних зображень і стрічках соцмереж. Або вдається до ще більш радикальної і захоплюючої підміни реальності - бере їх з кіноархіву фантомів ніколи не існуючих подій (Вікторія Бурлака).


Художник опиняється в стані взаємовиключних і напружених ментальних переживань. Його шлях - це «Чорне дзеркало» нових інформаційних технологій. Воно притягує, але одночасно лякає і відштовхує - це страх хаосу і непередбачуваності. Юрій Сивирин намагається називати речі своїми іменами і цим оголює рани. «Що таке час?» - головне питання, яке турбує автора. «І чи є ще такі як я, що так само болісно переживають миготіння та зникання смислів і образів?» - роботи Сивирина про пошук співчуття і розуміння.


Йому, як і всім нам, доводиться жити в режимі постійних інформаційних травм і атак. Але він, не соромлячись, ділиться своїм унікальним досвідом виживання в задзеркаллі - веде відверту розмову про сенс свого і нашого з вами життя ... (Людмила Березницька)


«Мене завжди цікавили людські дивацтва. Чому розумні люди діють суперечливо, втрачаючи моральні принципи. Питання риторичне... Але на нього я постійно намагаюся відповідати в своїх роботах. «Емоції» і «раціо» постійно знаходяться в конфлікті і взаємопроникненні. Мої роботи про складність життя, хоча мета - розрядити обстановку, дати для людини надію і сенс», - підкреслює художник Юрій Сивирин. 

  • Facebook
  • Instagram