Аудіотур Воздвиженкою від Pic Pic Performance Art Theatre

З 26 грудня, щодня о світлій порі доби запрошуємо на аудіопрогулянку Воздвиженкою, новим мікрорайоном Києва, що шукає свою ідентичність.


Аудіотур був створений групою Pic Pic в рамках творчої резиденції від Bereznitsky Art Foundation за підтримки Українського культурного фонду.


Воздвиженка виникла у 2000-х роках на Подолі в Києві, у місцевості, що історично мала назву урочище Гончари-Кожум'яки. Новий мікрорайон з елітною забудовою був заселений не відразу, а тому здобув серед містян назву «вулиця привидів». Поступово у Воздвиженку вдихнули життя підприємці та митці – орендарі приміщень під салони, майстерні, крамниці, ресторани та галереї. Сьогодні більшість житла на Воздвиженці заселена, а місцеві мешканці мають власне бачення розвитку мікрорайону, яке втілюють через органи самоврядування. Водночас, забудова Воздвиженки продовжується.


Чим відрізняється реальне життя в новобудовах Києва від маркетингових обіцянок забудовників? Що формує добросусідські стосунки в умовах київського девелопменту? І чим взагалі є житловий комплекс? Такі питання піднімає аудіотур Pic Pic, та знайомить з історією та ідентичністю Воздвиженки через досвід її мешканців. Побудований як своєрідний подкаст, аудіотур оповідає голосами художника Іллі Чичкана, ресторатора Дмитра Борисова, фотографа Андрія Мацієвського, керівниці PR-агенції Оксани Гошви, власника «Міської перукарні» Павла Сергєєва та засновника журналу «Наш Київ» Дмитра Федоренка.


У створенні аудіотуру взяли участь автори Дмитро Левицький та Пьотр Амряновський, саунд-дизайнер Даниїл Грабар, перекладачки Тетяна Родіонова та Юлія Дідоха, консультант(к)и Марія Борисова та Павло Федорів, акторка Оксана Кунікевич, кураторка Ганна Циба.


Pic Pic Performance Art Theatre – український художній колектив, заснований у 2016 році театральним режисером Дмитром Левицьким та перформером Пьотром Армяновським. Основним форматом, з яким працює група, є аудіотур. Аудіопрогулянки з Pic Pic – це пригоди під час подорожі містом у навушниках, коли голос диктора не лише розповідає історію, але проводить слухача через неї, у підсумку відкриваючи візуальну перспективу міста, змішану з підтекстом театральних вражень.


Аудіотур доступний українською та англійською мовами.

Для участі необхідно мати мобільний пристрій з можливістю зчитування QR-коду та навушники. Участь безкоштовна.


Завантажити аудіотур на власний мобільний пристрій ви зможете за QR-кодом, розміщеним на стенді біля входу до Bereznitsky Art Foundation. Аудіотур закінчується на Замковій горі. Не рекомендуємо відвідувати аудіотур о темній порі дня, а також за слизької погоди. Загальна тривалість прогулянки – 50 хвилин.

  • Facebook
  • Instagram